החידושים הטכנולוגיים בתחום המנעולים גוברים בהתמדה. חידושים טכנולוגיים בתחום המנעולים אפשרו לבצע בלחיצת כפתור את המנעולים הקשים ביותר שיש. מנעולנים משתמשים בציוד וכלים מיוחדים כדי להנגיש את המנעולים המורכבים והסבוכים ביותר להדיוט. בעזרת חידושים טכנולוגיים בתחום המנעולים יכול המנעולן לבצע תיקונים גם במנעולים שנפגעו ללא תיקון. כמה דוגמאות נפוצות לחידושים בתחום המנעולים נדונו להלן.

אחד השימושים הנפוצים ביותר למפתחות ראשי כיום הוא ברכב. תפקידם העיקרי של מפתחות אלה הוא פתיחת דלתות מכוניות. מלבד פתיחת דלתות המכוניות, הן גם מספקות נוחות ונוחות שימוש מכיוון שאינך צריך לסחוב מפתחות כבדים כל הזמן. עם זאת, במקרים של רכב, מפתח ראשי עשוי להיות גם סיום האחריות על הרכב וגם רישום פלילי לבעל הרכב.

חידושים טכנולוגיים בתחום המנעולים – כל מה שצריך לדעת

חידושים טכנולוגיים בתחום המנעולים הביאו גם לפיתוח הטכניקה של שכפול מפתחות. בעבר, מנעולנים נאלצו לחתוך ולקצץ את המפתחות לאחר יצירת מפתח ראשי בכדי לשכפל אותם. אך עם כניסת הטכנולוגיה החדשה יותר, מנעולנים מסוגלים לייצר עותקים של מפתחות באמצעות מדפסת לייזר. זה מאפשר למנעולנים ליצור כפילויות של מפתחות אשר לאחר מכן יוכלו לשמש את הבעלים.
חידושים בתחום המנעולים הביאו גם לשימוש במערכות אבטחה ביומטריות באזורים הרגישים ביותר בבניין כמו במשרדים. כיום משתמשים בדרך כלל במערכות אבטחה ביומטריות על ידי מנעולנים להגנה על קמרונות בנקים. מערכות אבטחה ביומטריות פועלות על ידי איסוף נתונים מטביעות אצבעות או טביעות אצבע של אנשים מורשים שניגשים לכספת. אם נמצאה טביעת אצבע במהלך תהליך ההרשאה, רק מי שהוסמך יוכל להיכנס לאזור המאובטח. מערכת אבטחה מסוג זה מחייבת את הבעלים להציג את טביעות האצבעות שלו בפני המנעולן כדי לקבל גישה לקמרונות.
לחץ למידע נוסף ופרטים נוספים אודות הזמנת מנעולן בגבעתיים

כל הטכנולוגיות החדישות

חידושים טכנולוגיים בתחום המנעולים הביאו גם לשימוש בזיהוי קולי בתהליך שכפול מפתחות. זיהוי קולי מאפשר למנעולנים לקבוע אילו מפתחות קיימים בתיבה נעולה וליצור מיידית מפתחות כפולים לאותו מנעול מסוים. התקני זיהוי קולי אלה מבוססים על בסיס נתונים של מפתחות נשיא ארה"ב קיימים המאוחסנים בממשלה. קולו של אדם מוקלט בזמן שהוא או היא מכניסים מפתח למנעול, ואז ניתן לרשום קולות במכשיר זה לאחר מספר ניסיונות מוגדר. לאחר חמישה ניסיונות בערך, יתווסף למנעול מפתח שתואם את הקול המוקלט.
חידושים בתחום המנעולים מאפשרים גם למנעולנים להשתמש בחולץ מפתחות במקום שכפול מפתחות. ציוד זה מורכב ממוט מתכת דק המחובר לשרשרת. המשתמש מכניס את המפתח למוט ואז מושך בשרשרת כדי לשחרר את המפתח. עומק המשיכה קובע כמה מפתחות משוחררים מהגליל. לאחר מספר הוספות, המשתמש יכול להסיר את המפתח ממנעולן ולהכניס מפתח חדש. מפתח זה משכפל את עצמו, ובכך מבטיח שרק מפתח אחד משמש למנעול נתון.

פתרונות ביומטריים

חידושים טכנולוגיים בתחום המנעולים הביאו גם לשילוב פתרונות ביומטריים. פתרונות ביומטריים כוללים נתונים ביומטריים כגון טביעות אצבע. נתונים אלה מעובדים כדי ליצור מפתח ייחודי וייחודי. לאחר שהמפתח נכנס למנעול המנעולים, איש אחר אינו יכול להעתיק אותו. זה גם מבטיח שמפתחות שמיועדים לאדם אחד לא משמשים לאחר.
חידושים אלו בתחום המנעולים הפכו את המפתחות לפשוטים יותר לשימוש. בלחיצת כפתור אחת בלבד, המשתמש יכול לפתוח נעילה ולקבל כניסה. כמה דגמים חדשים יותר מציעים אפילו רמת הצפנה שתמנע את נעילת הדלת אם כבר הוגדרה סיסמה. מנעולנים מודרניים תיכננו אמצעי אבטחה נוספים כמו פגזים שניתן לנעול בעזרת מפתח כדי להבטיח שרק אנשים מהימנים יוכלו להיכנס לבית או למשרד.